Közép-európai Tanulmányok Kara

Karunk a multikulturalizmus és a kölcsönös megértés jegyében fejti ki tevékenységét.

A kar alapvető küldetése minőségi elméleti képzés biztosítása, valamint a tudományos, gazdasági és társadalmi élet fejlesztésében való aktív részvételhez szükséges gyakorlati tapasztalatok és készségek átadása. A fenti céllal összhangban a kar a magyar tannyelvű iskolák részére magasan képzett pedagógusokat, ezen túl a kultúra, a közigazgatás, az idegenforgalom és a 3. szektor különböző területein érvényesülni tudó, nyelvileg sokrétűen felkészült szakembereket képez.

A képzés az ECTS kreditrendszer alapján folyik. Jelenleg több tanári és egyszakos akkreditált tanulmányi programot kínálunk az érdeklődőknek bakkalaureátusi, magiszteri és doktori szinten. Az egyszakos akkreditált tanulmányi programok közé tartoznak a finnugor tanulmányok, a közép-európai areális tanulmányok, a tolmács- és fordítóképzés: magyar nyelv és kultúra szakpárosításban, a szlovák‒magyar kétnyelvű ügyvitelszervezés, valamint a regionális idegenforgalom programok.

Részleges magyar nyelvű képzést egyetemünk más karai is biztosítanak. Főként a Természettudományi Kar egyes tanári programjain (biológia, matematika) nyílik lehetőség részben magyar nyelven is tanulni.

Hallgatóink egy- vagy kétszemeszteres külföldi részképzését államközi egyezmények, nemzetközi programok és egyéb támogatások teszik lehetővé. Az így végzett tanulmányokat és megszerzett krediteket a kar teljes egészében elismeri.